URK
Bezpieczeństwo w łańcuchu żywnościowym

Jednostka prowadząca:

Wydział:  Wydział Technologii Żywności
Katedra/Instytut: Katedra Surowców i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego
Adres: 30-149 Kraków, ul. Balicka 122
Telefon: tel./fax.: (0-12) 662-47-57
Email: ksipow@ur.krakow.pl

Informacji udziela:
Prof. dr hab. Zofia Lisiewska
tel.: 662-47-56
Zofia Chyrc
tel.: 662-47-57;

Warunki przyjęcia:

  1. podanie o przyjęcie na studia
  2. kwestionariusz osobowy
  3. dwie fotografie

Charakterystyka:
Celem studiów jest zapoznanie Słuchaczy z najnowszymi zasadami dotyczącymi systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności (GMP, GHP, HACCP, GLOBALGAP) zgodnie z Kodeksem Żywnościowym i normą ISO 22000:2005 oraz systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2008, ponadto ze standardami sieci handlowych BRC i IFS. Studia dają Słuchaczom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu kształtowania bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu żywnościowym (od pola do stołu; od wideł do widelca) a także z zakresu kształtowania jakości produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz napojów.

Kwalifikacje:
Studia kierowane są do absolwentów studiów wyższych magisterskich, inżynierskich i licencjackich wydziałów o kierunku technologia żywności, rolnictwo, ogrodnictwo, ekonomika produkcji rolniczej, towaroznawstwo oraz pokrewnych, a także do osób z dyplomem ukończenia innych kierunków studiów, którzy są zainteresowani tematyką studiów. O przyjęciu na studia, jeśli kandydat spełnia wymagania (złożone dokumenty), decyduje kolejność zgłoszeń. Czas naboru w miarę wolnych miejsc nieograniczony.

Czas trwania:
Dwa semestry, pięć zjazdów w semestrze, zajęcia od piątku po południu do niedzieli do południa. Łączna liczba godzin dydaktycznych w formie wykładów i warsztatów wynosi 200. Przewidywana minimalna liczba uczestników kursu 20 osób.

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2022 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Redaktor strony: mgr inż. Agnieszka Pikul